O Nas

SEMCO – Jakość Wynikająca z Tradycji. Certyfikaty Wynikające z Jakości!

SemCo to polska firma z rodzinną tradycją. Historia rodziny korzeniami swymi sięga Francji, skąd w 1782 r. przybyli nasi przodkowie i osiedlili się w Polsce. Tradycją było, że wszyscy po mieczu zajmowali się rolnictwem, a po kądzieli leśnictwem i młynarstwem. Stąd – siedlisko, które obecnie zajmujemy – to młyn zbudowany w 1906 r. Od 1990 r. prowadzimy specjalistyczne gospodarstwo SemCo SGNiP o wielkości 50 ha oraz kontraktację na 250 ha u rolników specjalistów. Dysponujemy bazą produkcyjną wraz z magazynami w centralnej Polsce. Posiadamy laboratorium specjalistyczne.

SemCo jest członkiem Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego, zasiada we władzach Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego w Wielkopolsce oraz Slow Food Polska.

Produkcja Olejów

Bazujemy na produkcji olejów zawierających NNKT (Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe), w tym wiesiołka, ogórecznika, zarodków pszenicy i pestki czarnej porzeczki. Ponadto tłoczymy len, lniankę, konopie, ostropest itp.

W latach 1992 -1997 na bazie posiadanych olejów i wyciągów produkowaliśmy 3 rodzaje kremów wiesiołkowych i 5 rodzajów kremów Ginkgo. Sieć sprzedaży obejmowała ok. 110 hurtowni i odbiorców, łącznie z oddziałami Cefarmu. Zaprzestaliśmy produkcji wymienionych kremów w momencie nasilonej penetracji rynku polskiego tymi samymi kosmetykami pochodzenia zagranicznego. Do 2000 r. produkowaliśmy na szerszą skalę paralek Evitol -posiadając audyt na jego wytwarzanie. W dalszym ciągu zaopatrujemy w ten produkt wiele zielarni.

Produkcja olejów w Naszym Zakładzie oparta jest o plantacje nasion kontraktowanych i monitorowanych w ciągu okresu wegetacji. Nasiona pochodzą z polskiej hodowli oraz z własnych odmian rejestrowanych w COBOR np. Lnianka Jara Śmiłowska oraz cebula Stuttgarten Riesen.

Produkcja odbywa się zgodnie z systemem HACCP.

Obecnie nadal produkujemy oleje jako półprodukt do dalszego przerobu. Znaczną część naszej działalności zajmuje międzynarodowy handel nasionami roślin oleistych i olejami, zawierającymi nienasycone kwasy tłuszczowe.

Eurofins

Znak Jakości EUROFINSEurofins jest światowym liderem w zakresie badań laboratoryjnych żywności i pasz.
Grupa stworzyła globalną sieć laboratoriów badawczych żywności i Centrów Kompetencji, które wykonują ponad 150 mln testów rocznie w celu ustalenia bezpieczeństwa, składu, autentyczności, pochodzenia, śledzenia i czystości żywności.
Eurofins oferuje najszerszą gamę badań żywności i pasz, dostępną na całym świecie, wykorzystując w swoich laboratoriach zoptymalizowane procesy logistyki i IT.

Polecamy

Oceniony 5.00 na 5.
15.00
Oceniony 5.00 na 5.
40.00
Oceniony 5.00 na 5.
52.00
Oceniony 5.00 na 5.
25.00
Oceniony 5.00 na 5.
18.00
Oceniony 5.00 na 5.
52.00