O Nas

SEMCO – Jakość Wynikająca z Tradycji. Certyfikaty Wynikające z Jakości!

SemCo to polska firma z rodzinną tradycją. Historia rodziny korzeniami swymi sięga Francji, skąd w 1782 r. przybyli nasi przodkowie i osiedlili się w Polsce. Tradycją było, że wszyscy po mieczu zajmowali się rolnictwem, a po kądzieli leśnictwem i młynarstwem. Stąd – siedlisko, które obecnie zajmujemy – to młyn zbudowany w 1906 r. Od 1990 r. prowadzimy specjalistyczne gospodarstwo SemCo SGNiP o wielkości 50 ha oraz kontraktację na 250 ha u rolników specjalistów. Dysponujemy bazą produkcyjną wraz z magazynami w centralnej Polsce. Posiadamy laboratorium specjalistyczne.

SemCo jest członkiem Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego, zasiada we władzach Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego w Wielkopolsce oraz Slow Food Polska.

Semco - Oleje Tłoczone na Zimno
Semco - Oleje Tłoczone na Zimno
Semco - Oleje Tłoczone na Zimno
Krystyna Just i Jerzy Just.

Produkcja Olejów

Bazujemy na produkcji olejów zawierających NNKT (Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe), w tym wiesiołka, ogórecznika, zarodków pszenicy i pestki czarnej porzeczki. Ponadto tłoczymy len, lniankę, konopie, ostropest itp.

W latach 1992 -1997 na bazie posiadanych olejów i wyciągów produkowaliśmy 3 rodzaje kremów wiesiołkowych i 5 rodzajów kremów Ginkgo. Sieć sprzedaży obejmowała ok. 110 hurtowni i odbiorców, łącznie z oddziałami Cefarmu. Zaprzestaliśmy produkcji wymienionych kremów w momencie nasilonej penetracji rynku polskiego tymi samymi kosmetykami pochodzenia zagranicznego. Do 2000 r. produkowaliśmy na szerszą skalę paralek Evitol -posiadając audyt na jego wytwarzanie. W dalszym ciągu zaopatrujemy w ten produkt wiele zielarni.

Produkcja olejów w Naszym Zakładzie oparta jest o plantacje nasion kontraktowanych i monitorowanych w ciągu okresu wegetacji. Nasiona pochodzą z polskiej hodowli oraz z własnych odmian rejestrowanych w COBOR np. Lnianka Jara Śmiłowska oraz cebula Stuttgarten Riesen.

Produkcja odbywa się zgodnie z systemem HACCP.

Obecnie nadal produkujemy oleje jako półprodukt do dalszego przerobu. Znaczną część naszej działalności zajmuje międzynarodowy handel nasionami roślin oleistych i olejami, zawierającymi nienasycone kwasy tłuszczowe.

Semco - Produkcja Olejów
Semco - Produkcja Olejów
Semco - Produkcja Olejów
Semco - Produkcja Olejów

Eurofins

Znak Jakości EUROFINSEurofins jest światowym liderem w zakresie badań laboratoryjnych żywności i pasz.
Grupa stworzyła globalną sieć laboratoriów badawczych żywności i Centrów Kompetencji, które wykonują ponad 150 mln testów rocznie w celu ustalenia bezpieczeństwa, składu, autentyczności, pochodzenia, śledzenia i czystości żywności.
Eurofins oferuje najszerszą gamę badań żywności i pasz, dostępną na całym świecie, wykorzystując w swoich laboratoriach zoptymalizowane procesy logistyki i IT.

 • 100 ml
 • 250 ml
 • 750 ml
6.50
 • 100 ml
 • 250 ml
 • 750 ml
6.50
 • 100 ml
 • 250 ml
13.00
 • 30 ml
 • 100 ml
 • 250 ml
9.87