Najwyższej Jakości Oleje Zimnotłoczone

SemCo jest firmą rodzinną założoną w 1990 r. i zarządzaną przez 2. pokolenie rodziny Justów. Przywiązujemy dużą wagę do osobistego kontaktu z naszymi klientami i pracownikami. Zwracamy uwagę na potrzeby naszych klientów i zmieniamy się dla nich. Zwracamy uwagę na wzmocnienie regionalnej, zrównoważonej produkcji i zachowanie tradycyjnych procesów produkcyjnych poprzez staranne dobieranie dostawców surowca i utrzymanie sprawnego parku maszynowego.

Produkcja Żywności Tradycyjnej i Ekologicznej

Certyfikacja naszych standardów produkcji sprawiła, że wiemy, co to znaczy produkować żywność tradycyjną i ekologiczną. Wspieramy rolników z Polski – których znamy osobiście – i cenimy za ich trudną pracę oraz za wkład w zdrową przyrodę. Ponadto przy użyciu lokalnych surowców rolnych dbamy o środowisko i staramy się gwarantować minimalne trasy transportu dla naszych surowców. Produkowane przez nas tradycyjne, nierafinowane, tłoczone na zimno oleje zachwycają smakiem, aromatem i kolorem.

Konkurs z okazji Światowego Dnia Chleba.

Produkcja Olejów

Bazujemy na produkcji olejów zawierających NNKT (Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe), w tym wiesiołka, ogórecznika, zarodków pszenicy i pestki czarnej porzeczki. Ponadto tłoczymy len, lniankę, konopie, ostropest itp.

Produkcja olejów w Naszym Zakładzie oparta jest o plantacje nasion kontraktowanych i monitorowanych w ciągu okresu wegetacji. Nasiona pochodzą z polskiej hodowli oraz z własnych odmian rejestrowanych w COBOR np. Lnianka Jara Śmiłowska oraz cebula Stuttgarten Riesen..

Eurofins

Eurofins jest światowym liderem w zakresie badań laboratoryjnych żywności i pasz.Grupa stworzyła globalną sieć laboratoriów badawczych żywności i Centrów Kompetencji, które wykonują ponad 150 mln testów rocznie w celu ustalenia bezpieczeństwa, składu, autentyczności, pochodzenia, śledzenia i czystości żywności.