Skip links

Najwyższej Jakości Oleje Zimnotłoczone

SemCo jest firmą rodzinną założoną w 1990 r. i zarządzaną przez 2. pokolenie rodziny Justów. Przywiązujemy dużą wagę do osobistego kontaktu z naszymi klientami i pracownikami. Zwracamy uwagę na potrzeby naszych klientów i zmieniamy się dla nich. Zwracamy uwagę na wzmocnienie regionalnej, zrównoważonej produkcji i zachowanie tradycyjnych procesów produkcyjnych poprzez staranne dobieranie dostawców surowca i utrzymanie sprawnego parku maszynowego.

Produkcja Żywności Tradycyjnej i Ekologicznej

Certyfikacja naszych standardów produkcji sprawiła, że wiemy, co to znaczy produkować żywność tradycyjną i ekologiczną. Wspieramy rolników z Polski – których znamy osobiście – i cenimy za ich trudną pracę oraz za wkład w zdrową przyrodę. Ponadto przy użyciu lokalnych surowców rolnych dbamy o środowisko i staramy się gwarantować minimalne trasy transportu dla naszych surowców. Produkowane przez nas tradycyjne, nierafinowane, tłoczone na zimno oleje zachwycają smakiem, aromatem i kolorem.

Produkcja Olejów

Bazujemy na produkcji olejów zawierających NNKT (Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe), w tym wiesiołka, ogórecznika, zarodków pszenicy i pestki czarnej porzeczki. Ponadto tłoczymy len, lniankę, konopie, ostropest itp.

Produkcja olejów w Naszym Zakładzie oparta jest o plantacje nasion kontraktowanych i monitorowanych w ciągu okresu wegetacji. Nasiona pochodzą z polskiej hodowli oraz z własnych odmian rejestrowanych w COBOR np. Lnianka Jara Śmiłowska oraz cebula Stuttgarten Riesen.

Eurofins

Eurofins jest światowym liderem w zakresie badań laboratoryjnych żywności i pasz.
Grupa stworzyła globalną sieć laboratoriów badawczych żywności i Centrów Kompetencji, które wykonują ponad 150 mln testów rocznie w celu ustalenia bezpieczeństwa, składu, autentyczności, pochodzenia, śledzenia i czystości żywności.

Z Historii Naszej Firmy

 • 15 października, 2004
 • 12 czerwca, 2002
 • 28 maja, 1998
 • 22 kwietnia, 1992
 • 4 marca, 1992
 • Polagra

  Polagra stoisko w hali nr 10

 • Targi Poznańskie

  Targi Poznańskie – ekspozycja stoiska

 • Tłocznia hydrauliczna

  Tłocznia hydrauliczna przystosowana do tłoczenia pod osłoną azotu i zastosowaniem filtarki. To samo zdjęcie z podniesionym płaszczem zamykającym komorę tłoczenia.

 • Prezentacja produktów regionalnych

  Prezentacja najprostszego zastosowania: olej z cebulką, do chleba, ziemniaków albo do wyśmienitego śledzika z olejem rydzowym. Po stronie prawej olej z wiesiołka, który w 2001r. otrzymał Certyfikat suplementu diety.

 • Prezentacja oleju rydzowego

  Prezentacja oleju rydzowego (oleju z nasion lnianki). Nazwa „rydzowy” pochodzi od koloru nasion i głęboko zakorzeniona jest w historii olejarstwa.

Rozpocznijmy współpracę!

Czekamy na kontakt ze strony właścicieli sklepów lub osób zainteresowanych sprzedażą naszych produktów pod numerem telefonu 502 556 466 w naszym dziale sprzedaży, chętnie podejmiemy rozmowy o współpracy.

Jeśli nasze produkty nie są dostępne, prosimy o kontakt telefoniczny 502 556 466 lub mailowy: biuro@semco.pl, postaramy się rozwiązać ten problem.

Hear from our community