Tłoczenie olejów na zimno – Twój sposób na zdrowie!

Odpowiednia dieta i dobór najlepszych produktów do spożycia to podstawa zachowania zdrowia, wspaniałej kondycji oraz dobre wsparcie w leczeniu chorób. Dzięki olejom, które są niezwykle bogate w drogocenne substancje o prozdrowotnych właściwościach – już dziś można poprawić jakość swojego odżywiania! Najlepsze produkty, przygotowywane przez profesjonalistów z wysokimi kompetencjami w zakresie tłoczenia olejów na zimno to gwarancja otrzymania wysoce jakościowego produktu, który zachowa wszelkie właściwości zdrowotne

Tłoczenie olejów na zimno – czym jest?

Pozyskiwanie produktu, jaki stanowi olej, może odbywać się z wykorzystaniem zarówno wysokich, jak i niskich temperatur. W znaczny sposób przekłada się to na jego późniejsze właściwości, smak, aromat, wyjątkowe wartości prozdrowotne oraz możliwości zastosowania. Mianem olejów tłoczonych na zimno określa się te, które nie są rafinowane. Oznacza to, iż w procesie jego wytwarzania nie zostały zastosowane wysokie temperatury. Pozyskiwanie tego rodzaju oleju jest wynikiem przeprowadzenia procesów mechanicznych, do których zalicza się:

  • tłoczenie,
  • wirowanie,
  • filtrację.

Produkt powstaje przy użyciu temperatury, oscylującej wokół 40 stopni Celsjusza. Właśnie dzięki wykorzystaniu sposobu tłoczenia oleju na zimno, zachowane zostają wszelkie jego najważniejsze właściwości. Tak dobrane, niezmienne parametry sprawiają, że warunki stają się niezwykle przyjazne dla wszystkich mikroelementów, makroelementów i niezwykłych właściwości biochemicznych.
Produkt ten cechuje się:

  • wyjątkową delikatnością,
  • kolorem odpowiednim dla danego rodzaju nasion,
  • intensywnym, niezwykle przyjemnym aromatem charakterystycznym dla danego oleju.

Spożywanie olejów, do których pozyskania wykorzystano metodę tłoczenia na zimno, jest niezwykle zdrowe. Należy pamiętać jednak, że stanowią one produkty, które powinny być włączane do systemu zdrowego odżywiania wyłącznie na zimno. Podgrzewanie tego rodzaju olejów sprawia bowiem, że dochodzi do rozpadu między innymi drogocennych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych.

Tłoczenie olejów na zimno – niezwykłe właściwości

Najlepsze tłocznie proponują szeroką gamę tłoczonych na zimno olejów, z których każdy wyróżnia się niezwykłymi wartościami prozdrowotnymi. Warto przyjrzeć się produktom, które wieloaspektowo wspierają codzienne funkcjonowanie człowieka!

Olej lniany

Idealne źródło witaminy E, która stanowi silny przeciwutleniacz, obniżający ryzyko rozwinięcia się w organizmie zmian nowotworowych. Jest znany z przeciwdziałania bezpłodności i wpływu na zachowanie młodego wyglądu. Wykorzystywany również jako wsparcie w odchudzaniu, zwalczaniu infekcji i stanów zapalnych. Bogaty w kwasy omega: 48 g/100 ml – reguluje poziom cholesterolu w organizmie.

Olej rydzowy

Dostarcza organizmowi witaminę A oraz witaminy z grupy B. Korzystnie wpływa na kondycję aparatu wzroku i funkcjonowanie układu nerwowego. Kwas omega 3: 32 g/100 ml reguluje poziom cholesterolu w organizmie, przeciwdziała miażdżycy.

Olej ostropestowy

Niweluje niekorzystnie zmiany w obszarze funkcjonowania wątroby. Skutecznie niweluje zapalenia, występujące w jamie ustnej. Wykorzystywany z powodzeniem przy leczeniu krtani. Oczyszcza organizm z nagromadzonych toksyn, wspierając leczenie stłuszczenia i marskości wątroby. Niezwykle przydatny w zmniejszaniu poziomu złego cholesterolu.

Olej konopny

Zawiera cenne minerały, do których należy wapń, magnez oraz cynk. Dzięki temu wyjątkowo korzystnie wpływa na stan skóry, włosów, paznokci i zębów. Zapobiega występowaniu dotkliwych skurczy mięśni, poprawia koncentrację oraz funkcje pamięciowe.

Olej rzepakowy

Stanowi cenne źródło antyoksydantów i nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT). Wspiera funkcjonowanie mózgu, zwiększając przy tym zasoby energetyczne. Skutecznie niweluje ryzyko cukrzycy. Przydatny w procesie redukcji nagromadzonej zbędnej tkanki tłuszczowej.

Olej dyniowy

Znany ze swoich wartości wspierających nawilżanie, ujędrnianie, kojenie podrażnień i regenerację skóry. Skuteczny w spłycaniu zmarszczek, niwelowaniu blizn, rozstępów, zmian trądzikowych oraz cellulitu. Ma działanie przeciwpasożytnicze. Zalecany w problemach z gruczołem krokowym i profilaktyce miażdżycy.

Olej z wiesiołka

Stosowany szeroko jako wsparcie w leczeniu chorób skórnych takich jak: łuszczyca, trądzik różowaty, trądzik. Niweluje nieprzyjemne dolegliwości związane z obecnością chorób reumatycznych. Pomaga przy niepłodności. Wzmacnia odporność, chroniąc przy tym układ krążenia. Wykorzystywany również w codziennej pielęgnacji skóry. Reguluje zaburzenia cyklu miesiączkowego i niweluje nostalgię.

Olej z czarnuszki

Wykazuje się działaniem antybakteryjnym, przeciwgrzybiczym i przeciwpasożytniczym. Stanowi niezwykłe wsparcie przy zwalczaniu tasiemców i owsików. Posiada właściwości rozrzedzające zalegającą w płucach wydzielinę, dzięki czemu skutecznie skraca czas leczenia różnorodnych chorób w obrębie górnych dróg oddechowych.

Olej słonecznikowy

Zawarte w nim substancje wspierają funkcjonowanie układu nerwowego oraz krwionośnego, wyrównując przy tym ciśnienie tętnicze krwi. Znany w kosmetologii jako olej schnący. Wpływa na normalizację pracy gruczołów łojowych, przekładając się na zmniejszanie nadmiaru wydzielanego sebum. Przeciwdziała powstawaniu niedoskonałości oraz wysychaniu powierzchni skóry. Idealny przy pielęgnacji cery mieszanej i tłustej.

Olej z łososia

Bogaty w składniki o właściwościach poprawiających funkcjonowanie mózgu oraz serca. Działa przeciwzapalnie. Wykorzystywany do pielęgnacji skóry. Niezwykle przydatny przy wspieraniu zdrowia zwierząt między innymi psów i koni.

Olej rybny

Stanowi wsparcie przy stanach zapalnych oraz przewlekłych dolegliwościach bólowych. Jest wyjątkowo bogaty w kwasy Omega-3 oraz Omega-6.

Oleje tłoczone na zimno – postaw na sprawdzonego dostawcę!

Podstawą dbałości o zdrowie i przygotowywanie pełnowartościowych posiłków jest wykorzystywanie najwyższej jakości produktów. Najlepsze z nich powstają z pasji i doświadczenia.

SemCo to producent wszystkich wyżej wymienionych, naturalnych olejów tłoczonych na zimno, nierafinowanych oraz mieszanek olejowych w Naszym Brandzie. Wysokiej jakości produkty dostarczane są z niezwykłą starannością w markach własnych dla wielu producentów, działających w segmencie food i pet-food od ponad 30 lat.
Spełnianie najwyższych standardów, wszelkich wymogów oraz zapewnianie wyjątkowo bezpiecznych warunków dla wytwarzanych produktów potwierdza posiadanie Certyfikatu GMP+.

Wieloletnia obecność na rynku skutkuje wypracowaniem terminowości w realizacji dostaw. W trosce o najwyższą satysfakcję klienta, opakowania dobierane są wyjątkowo elastycznie z dopasowaniem do wyjątkowych i zindywidualizowanych potrzeb poszerzającej się grupy kooperatorów. Oleje, cechujące się niezwykłymi walorami, pakowane są w butelki o pojemnościach od 30 mililitrów do 1000 mililitrów.

Produkty dystrybuowane są również w:

  • kanistrach,
  • beczkach,
  • pojemnikach IBC.

Butelki do oleju