Przemyślana dieta psa i kota
Nierafinowany olej rzepakowy dla psa i kota to świetny sposób na urozmaicenie diety czworonoga nie tylko w przemyślany i odpowiedzialny sposób, ale przede wszystkim ekonomiczny. Należy pamiętać, że zarówno psy jak i koty także potrzebują nienasyconych kwasów tłuszczowych, aby cieszyć się zdrowiem i wspaniałą kondycją, gdyż ich organizm nie potrafi ich samodzielnie wytworzyć. Olej rzepakowy dla psa i kota „Figa&Fuks” posiada dodatek oleju dyniowego i oleju lnianego, co potęguje jego działanie. Wpisuje się idealnie w wymagania organizmu zwierzęcia bez względu na jego wiek i stan zdrowia.
Olej tłoczony na zimno dla psa i kota
Nasz olej rzepakowy jest bardzo często niedoceniany. Posiada wiele możliwości zastosowania, a wykorzystywanie go do smażenia niejednokrotnie jest profanacją posiadanych przez niego właściwości. Stanowi to pokłosie czasów, kiedy w oleju rzepakowym był zawarty kwas erukowy. Obecnie jednak uprawiane są wyłącznie odmiany bezerukowe, a posiadana przez nie ilość cennych dla zdrowia kwasów działa korzystnie na cały organizm, nie tylko ludzki. Metoda tłoczenia na zimno umożliwia zachowanie cennych substancji, które muszą być dostarczane wraz z pożywieniem. Olej rzepakowy to źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Regularna ich obecność w diecie zwierzęcia przynosi bardzo wiele korzyści. Stosowany jest w celu wsparcia organizmu w walce ze schorzeniami zdrowotnymi.
Olej rzepakowy dla psa i kota „FigaiFuks” umożliwia:
- złagodzenie skórnych objawów wynikających z alergii pokarmowych lub kontaktowych,
- wspomaganie pracy nerek i wątroby,
- niwelowanie stanów zapalnych powstałych na skutek chorób,
- wzmocnienie odporności,
- uzyskanie zdrowego wyglądu skóry i sierści, a jednocześnie zapobiega powstaniu łupieżu,
- wspieranie pracy układu nerwowego,
- poprawę samopoczucia,
- zwiększenie ruchomości stawów przy rozwoju zwyrodnień lub dysplazji,
- zmniejszenie ryzyka rozwoju nowotworów.
Obecność nienasyconych kwasów tłuszczowych w diecie jest kluczowa dla prawidłowego rozwoju szczeniąt i kociąt. Stymuluje rozwój mózgu, a równolegle usprawnia proces uczenia. Ich obecność w pierwszych miesiącach życia rzutuje na ukształtowanie najistotniejszych organów, co posiada ogromne znaczenie dla późniejszej kondycji i stanu zdrowia pupila.
W społeczeństwie pokutuje bardzo niesłuszne przekonanie, że zwierzęta powinny spożywać wyłącznie oleje pochodzenia zwierzęcego. W rzeczywistości powinny być one równoważone przez oleje roślinne, które uzupełniają inne niedobory. Szczególnie polecane jest suplementowanie zwierząt domowych za pomocą oleju rzepakowego. Dobrą praktyką, która stosowana jest przez firmę „Figa&Fuks” jest łączenie oleju rzepakowego z innymi olejami. Zachowywane są proporcje, które są odpowiednie dla zwierząt i ich zdrowia. Powstaje on z najwyższej jakości składników, a sposób jego wytworzenia przebiega zgodnie z przyjętymi standardami. Wszelkie procesy są skrupulatnie kontrolowane, aby produkt spełniał najbardziej rygorystyczne normy.
Olej lniany dla psa i kota
Działanie oleju lnianego na organizm psa i kota jest wielopoziomowe za które odpowiadają kwasy Omega-3, w tym duży odsetek kwasu α-linolenowego, a także kwasy Omega-6, Omega-9. W jego składzie znajdują się liczne, niezbędne do prawidłowej pracy organizmu minerały (m.in. wapń, fosfor, magnez, cynk), a także witaminy (m.in. A, C, E i witaminy z grupy B). Olej lniany działa przeciwzapalnie, dlatego wzmacnia narząd ruchu. Jednocześnie pielęgnuje i poprawia kondycję sierści. Podawanie oleju lnianego pozwala zapobiec zaparciom i niweluje ryzyko podrażnień błony śluzowej, która pokrywa jelita.
Olej z pestek dyni dla psa i kota
Dodatek oleju z pestek dyni, który jest lekko strawny, sprzyja prawidłowemu działaniu układu moczowego. Jest on profilaktycznie stosowany w ramach zapobiegania chorób pęcherza. Podawanie go domowym zwierzętom jest elementem walki z pasożytami, ponieważ umożliwia ich sprawniejsze i szybsze usunięcie z organizmu, także ze względu na efektywniejszą pracę jelit. W oleju z pestek dyni znajduje się wiele cennych witamin i minerałów, dlatego sprzyja zachowaniu dobrej kondycji psa lub kota.
Olej rzepakowy dla psa i kota na zaparcia
Z zaparciami występującymi u zwierząt domowych można walczyć także za pomocą domowych metod, które są wysoce skuteczne także u ludzi. Dodawany olej dla psa i kota do karmy umożliwia natłuszczenie jelit, co ułatwia i usprawnia przesuwanie masy kałowej. Najskuteczniejszy jest właśnie olej rzepakowy. Jego działanie jest potęgowane poprzez obecność oleju lnianego, który powstaje z siemienia lnianego. Jest to bogactwo błonnika, który pobudza perystaltykę jelit. Równolegle działanie oleju lnianego opiera się na rozkurczaniu, co pozwala na zmniejszenie dolegliwości bólowych podczas wypróżniania. Olej lniany dla psa i kota umożliwia stworzenie swoistej osłony dla błony śluzowej jelit, co dodatkowo pozwala ana łatwiejsze przesuwanie kału. Z kolei olej z pestek dyni dla psa i kota charakteryzuje się jako efektywny środek na zwalczanie pasożytów przewodu pokarmowego. Jego profilaktyczne stosowanie umożliwia zmniejszenie ryzyka ich bytowania w organizmie zwierzęcia.
Olej dla psa i kota na apetyt
Intensywny ruch zwierzęcia jest najlepszym sposobem na pobudzenie jego apetytu, jednak zdarzają się sytuacje, że wszelkie starania kończą się fiaskiem. Wówczas warto przeanalizować dietę pupila i rozważyć obecność olejów w diecie. Przyczyny utraty apetytu mogą być bardzo zróżnicowane. Najczęściej jest to konsekwencja różnych chorób lub dolegliwości bólowych. Za każdym razem warto przeanalizować inne niepokojące zachowania zwierzęcia i poszukać przyczyny. Równolegle nie należy zwlekać i podjąć wszelkie próby umożliwiające przywrócenie jakości życia. Za większość problemów z apetytem odpowiadają trudności z wypróżnianiem lub stan zapalny w organizmie. W tych przypadkach doskonałym rozwiązaniem jest podawanie olejów roślinnych, które pozwolą na poprawę funkcjonowania jelit, co ma w konsekwencji pobudzić apetyt u zwierzęcia.
Olej dla psa i kota na sierść
Regularne podawanie zwierzętom, zarówno psom jak i kotom, oleju umożliwia dostrzeżenie radykalnej poprawy w wyglądzie i kondycji ich sierści. Najbardziej charakterystyczną oznaką wskazującą na konieczność jego suplementacji jest zmatowienie sierści. Olej rzepakowy określany jest jako naturalny humektant. Oznacza to, że umożliwia zatrzymanie wilgoci we włosach i uniemożliwia ich wysychanie. Obecność steroli w oleju rzepakowym pozwala na regeneracje zniszczonej sierści. Długotrwałe podawanie oleju rzepakowego swoim pupilom sprawia, że sierść wygląda zdrowiej i jest bardziej elastyczna. Jest pomocny także podczas walki z łupieżem skórnym.
Olej dla psa na stawy
U dużych i olbrzymich ras psów znacząco wzrasta ryzyko zachorowania na zwyrodnienie stawów, czyli na przewlekłą chorobę zapalną stawów. Ryzyko zachorowania wzrasta także wraz z wiekiem. Jej główne objawy to m.in. chroniczny ból, stronienie od uwielbianej aktywności fizycznej. Równolegle zaczyna spadać komfort życia psa. Rozwojowi stanu zapalnego sprzyjają wieloletnie zaniedbania w diecie. Udowodniono, że systematyczne przyjmowanie olejów, przede wszystkim lnianego, zapobiega występowaniu stanów zapalnych ze względu na obecność kwasów tłuszczowych z grupy Omega 3. Jednocześnie, systematycznie podawanie go zwierzęciu pozwala na mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia kontuzji w okolicach stawów, ponieważ zachowuje je w dobrej kondycji.
Olej dla kota na odkłaczanie
Kule włosowe w przewodzie pokarmowym kota są bardzo poważnym zagrożeniem dla jego zdrowia, a nawet życia. Koty są szczególnie na to narażone ze względu na nawyk dbania o okrywę włosową. W trakcie lizania swojej sierści, część jest połykana przez zwierzę. Jego przewód pokarmowy nie posiada zdolności do ich trawienia. Ich utrzymująca się obecność w przewodzie pokarmowym sprzyja przekształceniu w pilobezoary, przybierając postać kamieni. Zakłaczony kot staje się osowiały, traci apetyt, zmaga się z zaparciami. Podawanie olejów sprawia, że zawartość jelit znacznie szybciej się przesuwa ku odbytnicy, a jednocześnie zwiększa poślizg, co zmniejsza bolesność przy wypróżnianiu. Regularne podawanie kotu olejów umożliwia systematyczne usuwanie włosów z układu pokarmowego, co uniemożliwia ich późniejsze skumulowanie i konieczność przeprowadzenia zabiegu usunięcia.
Olej rzepakowy dla psa i kota dawkowanie
Niemalże we wszystkich najistotniejsza jest ilość, dlatego należy odpowiednio przeliczyć dawkę, aby zachował swoje działanie lecznicze. Producent zaleca, aby uzależnić dzienną dawkę oleju od wagi zwierzęcia. Ten olej roślinny dla psa i kota powinien być dawkowany w ilości 1/4 łyżeczki na 2 kg ciała.
Zatem 5 kg kot powinien spożywać ok. 3/5 łyżeczki, a 15 kg pies niecałe dwie łyżeczki. Przy tej konfiguracji olej rzepakowy „FigaiFuks” dla zwierząt starcza na bardzo długi czas.
Wszelkie wątpliwości pojawiające się w związku z podawaniem kotu lub psu oleju rzepakowego ” FigaiFuks” powinny zostać skonsultowane z lekarzem weterynarii.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.