Bogactwo Witaminy E zamknięte w BIO Oleju Słonecznikowym

Oleje Słonecznikowe Smakowe BIO

Olej słonecznikowy znany jest od lat między innymi z wysokiej zawartości witaminy E, której ma w składzie prawie dwa razy więcej niż olej rzepakowy.

Witamina E zawarta w oleju słonecznikowym tłoczonym na zimno działa antyoksydacyjnie, dzięki czemu zapobiega uszkodzeniu błony komórkowej, wywołanej przez wolne rodniki. Witamina E przeciwdziała także starzeniu się organizmu oraz bezpłodności, dlatego często nazywamy ją witaminą młodości i płodności.

Olej słonecznikowy poza wysoką zawartością wit. E jest również cennym źródłem fitosteroli, które zapobiegają zmianom miażdżycowym w naczyniach krwionośnych. Warto jednak pamiętać, aby nie przekraczać ich dziennej dawki, dlatego bardzo ważne jest odpowiednie komponowanie diety, by jak najlepiej wspierała nasz organizm i dostarczała niezbędnych składników.

Nowe Bio oleje słonecznikowe tłoczone na zimno SemCo, to nie tylko zdrowie, ale też niesamowity smak. Dzięki naturalnym dodatkom, zamknęliśmy w butelce wyjątkowe aromaty, które daje nam matka natura. W ofercie bio olejów smakowych znajdziemy czosnek, ostrą paprykę, orzech włoski, pieprz, imbir, pomidor, bazylię, prażoną cebulę, borowika, curry oraz truflę. Ta szeroka paleta olejów pozwoli nam na przygotowanie wyśmienitych potraw kuchni całego świata, a każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

 

 

Dodaj komentarz

Strona używa cookies