Olej lniany na włosy – przewodnik po udanej pielęgnacji

Olej lniany jako jeden z fundamentalnych preparatów naturalnych wykorzystywany jest szczególnie do pielęgnacji włosów.

Olej lniany stanowi produkt szeroko stosowany zarówno w przemyśle gastronomicznym, jak i również w kosmetyczno-pielęgnacyjnym. Jako jeden z fundamentalnych preparatów naturalnych wykorzystywany jest szczególnie do pielęgnacji włosów. Cenne właściwości lnu hamują nadmierne wydzielanie sebum, jednocześnie odżywiając cebulki i hamując łysienie. Poznaj efekty stosowania oleju lnianego oraz cenne wskazówki dotyczące właściwej pielęgnacji włosów!

SPIS TREŚCI:

 1. Olej lniany na włosy – efekty stosowania
 2. Olej lniany na włosy wysokoporowate
 3. Olej lniany na włosy rozjaśniane
 4. Olej lniany na włosy kręcone
 5. Olej lniany na włosy – jak nakładać?
 6. Olej lniany na włosy – jak często stosować?
 7. Jak zmyć olej lniany z włosów?
 8. Olej lniany do zabezpieczenia końcówek
 9. Olej lniany na skórę głowy
 10. Olej lniany na włosy na noc
 11. Olej lniany na włosy i twarz
 12. Właściwości kosmetyczne oleju lnianego

 

Olej lniany na włosy – efekty stosowania

Temat oleju lnianego był do niedawna poruszany wyłącznie w kontekście żywieniowym. Od pewnego czasu znacznie zwiększa się jego popularność w kategorii kosmetyków. Cenne właściwości oleju lnianego stosowanego na włosy wynikają w głównej mierze z wysokiej zawartości kwasów NNKT, czyli omega 3 i omega 6. Zawartość tych składników sięga w tym przypadku nawet 90%, co przekłada się na szczególny połysk i odżywienie włosów. Dodatkowym aspektem jest wysoka zawartość witamin, a także doskonała proporcja wspomnianych wyżej kwasów NNKT – 2,5 do 1.

Jedną z podstawowych korzyści wynikających ze stosowania oleju lnianego jest znaczne zmniejszenie wydzielanego sebum, odpowiadającego za przetłuszczanie się włosów. Omawiany produkt odpowiada również za nawilżenie – szczególnie po bezpośrednim wmasowaniu go w skórę głowy. Olej lniany jest jednym z najskuteczniejszych produktów stosowanych w celu przyspieszenia wzrostu włosów, a także zmniejszenia łysienia. Polecany jest szczególnie w przypadku włosów suchych jako składowa holistycznej terapii odżywczej.

 

Cenne właściwości oleju lnianego stosowanego na włosy wynikają w głównej mierze z wysokiej zawartości kwasów NNKT, czyli omega 3 i omega 6. Zawartość tych składników sięga w tym przypadku nawet 90%, co przekłada się na szczególny połysk i odżywienie włosów.

 

Olej lniany na włosy wysokoporowate

Olej lniany stanowi najlepsze rozwiązanie w przypadku włosów wysokoporowatych – szczególnie trudnych w pielęgnacji. Odznaczają się one ponadprzeciętnym zniszczeniem, matowym wykończeniem oraz „nierównościami” pod palcami. Włosy wysokoporowate cechują się największym stopniem rozchylenia łusek – w przeciwieństwie do włosów zdrowych.

Olej lniany stanowi najlepsze rozwiązanie w przypadku włosów wysokoporowatych - szczególnie trudnych w pielęgnacji.

Włosy wysokoporowate są szczególnie podatne na odżywcze działanie kwasów NNKT. Omega 3 i omega 6 dogłębnie oddziałują na cebulki, poprawiając tym samym ogólną kondycję i blask włosów

Olej lniany stosowany na włosy wysokoporowate powinien być przechowywany w lodówce – wyłącznie w szklanej butelce. Należy również chronić go przed ogrzaniem oraz temperaturą pokojową.

Olej lniany na włosy rozjaśniane

Po udanym zabiegu rozjaśniania włosy nabierają szczególnej wrażliwości na uszkodzenia, ze względu na zwiększenie porowatości i szczególne wysuszenie. Remedium w takiej sytuacji jest odpowiednia pielęgnacja, przywracająca pierwotne odżywienie.

Najlepszym rozwiązaniem na włosy rozjaśniane jest regularne stosowanie oleju lnianego. Po zmianie koloru włosy w zwiększonym stopniu mogą pochłaniać nakładany preparat, czym nie należy się przejmować. Olejowanie przyczynia się do łagodzenia stanów zapalnych w całym organizmie. Konsekwencją tego jest ochrona skóry głowy przed podrażnieniami i zaczerwieniami – czynnikami istotnymi szczególnie w procesie rozjaśniania.

Olej lniany na włosy kręcone

Olej lniany jest jednym z najczęściej stosowanych naturalnych preparatów na włosy, głównie ze względu na wysoką zawartość kwasów omega-3 i omega-6. Regularne olejowanie skutecznie odżywia loki, dociążając je i znacznie usprawniając sprężystość. Stosowanie preparatu wydobywa największy potencjał skrętu włosów, jednocześnie chroniąc je przed rozdwajaniem.
 

Olejowanie przyczynia się do łagodzenia stanów zapalnych w całym organizmie. Konsekwencją tego jest ochrona skóry głowy przed podrażnieniami i zaczerwieniami – czynnikami istotnymi szczególnie w procesie rozjaśniania.

 

Olej lniany na włosy – jak nakładać?

Zachwalając drogocenne właściwości oleju lnianego warto wspomnieć o technikach nakładania go na włosy. Preparat nakładaj od ucha w dół – na całej powierzchni. W przypadku szczególnego przesuszenia wmasuj olej również w skórę głowy.

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o olejowaniu na sucho, które stanowi technikę najczęściej stosowaną przez kobiety. Nałóż odpowiednią ilość preparatu na włosy, przeczesując je równomiernie grzebieniem. W następnym kroku zapleć warkocz bądź ułóż kok i pozostaw olej na głowie przez okres minimum 30 minut. Po tym czasie umyj je naturalnym szamponem.

Skuteczną techniką jest olejowanie na mokro, trzymając produkt na głowie minimum 30 minut. Efektywny będzie jednoczesny masaż głowy, zwiększający absorpcję oleju. Po całym procesie należy dokładnie umyć włosy naturalnym szamponem. Olejowanie na mokro jest zalecane szczególnie właścicielkom włosów zniszczonych, wymagających pogłębionego nawilżenia. W tym przypadku nałóż preparat na włosy uprzednio zmoczone ciepłą wodą, odsączając nadmiar wody przy pomocy ręcznika.

Techniki olejowania włosów olejem lnianym

Kolejną, szczególnie skuteczną techniką jest tzw. olejowanie na ciepło. Po podgrzaniu preparatu nałóż go na głowę i rozpocznij 10-minutowy masaż z wykorzystaniem opuszków palców. W następnym kroku pozostaw olej na włosach przez godzinę, po czym dokładnie go spłucz pod prysznicem. Cały proces zakończ umyciem włosów szamponem pozbawionym chemicznych substancji. Dokonując olejowanie na ciepło miej szczególną uwagę na temperaturę podgrzewanego produktu, dzięki czemu unikniesz bolesnego poparzenia.

Zapomnianą techniką jest tzw. płukanka wstępna, stosowana bezpośrednio po umyciu głowy. Nałóż olej lniany na włosy po czym spłucz go bezpośrednio wodą. W następnym etapie rozprowadź odżywkę. Warto mieć również na uwadze płukankę tradycyjną, utworzoną poprzez połączenie litra wody z łyżką oleju lnianego. Otrzymany roztwór rozprowadź na włosach i pozostaw przez okres 2 godzin. Po tym czasie dokładnie zmyj preparat szamponem.

Olej lniany na włosy – jak często stosować?

Częstotliwość olejowania jest kwestią indywidualną, zależną od stanu włosów, poziomu odżywienia cebulek oraz stopnia rozchylenia łusek. Typ wysokoporowaty wymaga znacznie większej pielęgnacji w stosunku do włosów zdrowych i pełnych blasku. W przypadku codziennego mycia głowy warto również zwiększyć częstotliwość olejowania do nawet 3 razy w tygodniu.

Uzyskasz zauważalne efekty po regularnym nakładaniu oleju lnianego 1-2 razy w tygodniu. Nakładając preparat na noc warto postawić na produkt o neutralnym, nieinwazyjnym zapachu.

Jak zmyć olej lniany z włosów?

Podstawym preparatem wykorzystywanym w celu zmycia oleju z włosów jest naturalny szampon pozbawiony chemicznych dodatków. Stosowany samodzielnie nie jest jednak najlepszym rozwiązaniem, ze względu na fakt, iż olej lniany nie łączy się z wodą. Skuteczniejszą techniką jest emulgowanie go innym tłustym produktem, takim jak odżywka.

Po pielęgnacji olejem nanieś bezpośrednio na włosy odżywkę. W celu uzyskania najlepszych efektów pozostaw ją na głowie przez okres od 15 do 30 minut. Ostatnim krokiem jest dokładne umycie włosów szamponem.

Olej lniany do zabezpieczenia końcówek

Zniszczone bądź rozdwojone końcówki stanowią jeden z najczęstszych problemów, dotykających znacznej części kobiet. Do przyczyn danego stanu rzeczy zaliczany jest zarówno brak zbilansowanej diety, a także niewłaściwe nawyki pielęgnacyjne.

Doskonałym sposobem na zabezpieczenie końcówek jest regularne olejowanie olejem lnianym. Wysoka zawartość kwasów omega-3 i omega-6 w połączeniu z witaminą E w znacznym stopniu przyczyni się do odżywienia komórek włosowych. Olej lniany stanowi nieocenione wsparcie w procesie zapuszczania włosów – regenerując zniszczone końcówki bez konieczności częstszego podcinania.

Domowy zabieg olejowania należy wykonywać bezpośredni na końcówkach, pozostawiając preparat na suchych włosach przez okres minimum 30 minut.
 

Doskonałym sposobem na zabezpieczenie końcówek włosów jest regularne olejowanie olejem lnianym. Wysoka zawartość kwasów omega-3 i omega-6 w połączeniu z witaminą E w znacznym stopniu przyczyni się do odżywienia komórek włosowych.

 

Olej lniany na skórę głowy

Bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz kwasu linolenowego (ALA) omega3 w oleju lnianym doskonale oddziałuje na stany zapalne powstające w organizmie człowieka. Nakładając dany preparat bezpośredni na skórę głowy zmniejszeniu ulegają wszelkie podrażnienia, alergie i zaczerwienienia miejscowe. Odżywiona skóra przekłada się z kolei na zadbane i zdrowe włosy, pozbawione oznak zniszczenia.

Nakładając olej lniany bezpośredni na skórę głowy zmniejszeniu ulegają wszelkie podrażnienia, alergie i zaczerwienienia miejscowe.

Olej lniany warto rozprowadzać bezpośrednio na skórze głowy szczególnie w przypadku włosów wysokoporowatych. Dana technika pozwoli na pełne odżywienie zniszczonych komórek i maksymalne wykorzystanie drogocennych właściwości preparatu.

Wmasowanie oleju lnianego w skórę głowy ma również szczególne znaczenie pod kątem włosów wolno rosnących, ze skłonnością do nadmiernego wypadania.

Olej lniany na włosy na noc

Jedną z dostępnych metod jest olejowanie standardowe na sucho, sprawdzające się szczególnie przed snem. Nałóż na dłonie kilka kropli preparatu, zgodnie z posiadaną długością fryzury. W następnym etapie rozprowadź olej na suchych, nieumytych włosach, wspomagając się w tym celu grzebieniem o szerokim rozstawie zębów. Przed pójściem spać nałóż czepek z satyny, zapleć warkocz bądź ułóż kok.

Rano rozplącz fryzurę i dokładnie umyj głowę. Olej lniany pozostawiony na włosach przez całą noc zmaksymalizuje pożądane efekty, pozostawiając fryzurę świeżą i pełną pierwotnego blasku.
 

Olej lniany pozostawiony na włosach przez całą noc zmaksymalizuje pożądane efekty, pozostawiając fryzurę świeżą i pełną pierwotnego blasku.

 

Olej lniany na włosy i twarz

Omawiając cenne właściwości oleju lnianego warto mieć na uwadze najważniejsze zasady w procesie pielęgnacji. Na pierwszym miejscu należy postawić systematyczność, dzięki której włosom regularnie będą dostarczane prozdrowotne składniki. Wybierz olej tłoczony na zimno w szklanej butelce, pozbawiony chemicznych składników.

Wypróbuj kilka opracowanych technik olejowania, dostosowując pielęgnację do posiadanego typu włosów. Pamiętaj przy tym o odpowiednim czasie trzymania preparatu przed kompletnym zmyciem. Szczególnie istotny jest dobór pozostałych preparatów, składających się na proces pielęgnacji. Postaw na szampon i odżywkę wykonaną wyłącznie z naturalnych składników. Systematyczna pielęgnacja uwzględniająca olejowanie z całą pewnością przyniesie pożądany efekt w postaci włosów zdrowych, odżywionych i pełnych blasku.

Właściwości kosmetyczne oleju lnianego

Regularna suplementacja olejem lnianym przynosi pożądane efekty, takie jak:

 • usprawnienie wilgotności skóry
 • polepszenie funkcji bariery skóry
 • zwiększenie odporności na uszkodzenia skóry

Oprócz tego, olej lniany jest szeroko stosowany w formie miejscowej – jako naturalny kosmetyk. Omawiany preparat sprawdzi się szczególnie w przypadku skóry suchej z tendencjami do rumienia. Nakładany co drugi dzień znacznie zwiększy jej nawilżenie, nadając naturalnego kolorytu.

Olej lniany stanowi produkt szczególnie uniwersalny, z którego powinny również skorzystać osoby o cerze tłustej. Kwasy omega-3 i omega-6 działają zbawiennie na nadmiarową produkcję sebum w organizmie, normalizując tym samym wydzielanie łoju. Ze względu na wysoką zawartość kwasu linolenowego olej lniany stanowi doskonały kosmetyk na trądzik, łagodząc stany zapalne na skórze.

Olej lniany stanowi składową szeregu kosmetyków przeciwzmarszczkowych, głównie dzięki zawartej w nim witaminie E. Regularne stosowanie preparatu opóźnia proces starzenia się komórek, dzięki czemu skóra na dłużej zachowuje jędrność.

Cenne właściwości oleju lnianego wykorzystywane są również w cięższych dolegliwościach. Regularna pielęgnacja regeneruje zniszczoną barierę lipidową naskórka, jednocześnie minimalizując utratę wody. Wspomniane korzyści mają szczególne znaczenie w przypadku atopowego zapalenia skóry – schorzenia, którego podstawą jest leczenie objawowe.

Dodaj komentarz

Strona używa cookies